Logo  
 
 

 

Již uskutečněné akce mezinárodního environmentálního projektu
Příroda nezná hranic v roce 2012

 

 Prosinec 2012

29. 12. 2012 - Zimní vycházka kolem hulínského štěrkoviště
Terénní exkurze zaměřená na pozorování a mapování výskytu přezimujících vodních ptáků.

Naši ornitologové s dalšími účastníky sčítali ptáky na hulínském štěrkovišti u lesa Zámeček. Provázel vedoucí akce Bc. Martin Vymazal.

6. 12. - 21. 12. - Toulky valašskou přírodou
Výstava fotografií z mezinárodního enviromentátního programu Příroda nezná hranic, fotografie M. Dvorského, J. Dvorské a J. Jurečky. Pořádá Městská knihovna v Hulíně ve spolupráci s ČSOP a SZOPK, otevřeno ve výpůjčních hodinách knihovny.

 Říjen 2012

21. 10. 2012 - Podzimní Beskydy II
Terénní exkurze do Veřovických vrchů - přírodní rezervace Huštýn a Trojačka, památný strom Dub na Jehličné. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

14. 10. 2012 - Podzimní Beskydy I
Terénní exkurze do Radhoťských Beskyd - národní přírodní rezervace Radhošť, Pustevny a okolí. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

 Září 2012

26. 9. 2012 - Vycházka k památnému stromu Lípa u Poklony
Podzimní vycházka k nově vyhlášenému památnému stromu u obce Roštění na Holešovsku. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

 Srpen 2012

7. 8. 2012 - Botanická exkurze na louky u Chropyně a Zářičí
Terénní botanická exkurze na nejbohatší lokalitu česneku hratého ve Zlínském kraji na louky Hejtman u Chropyně a louky u Zářičí. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

 Červenec 2012

27. 7. 2012 - Botanická exkurze do Západních Tater
Terénní botanická exkurze za vzácnými orchidejemi a dalšími zajímavostmi do okolí Zuberce v Západních Tatrách (přírodní rezervace Úplazíky a okolí) a do Prosiecké doliny. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

12. 7. 2012 - Botanická exkurze do NP Malá Fatra
Letní terénní botanická exkurze do nejvyšších partií Národního parku Malá Fatra (Vrátna dolina - Sninovské sedlo - Veľký Kriváň - Pekelník - sedlo Bublen - Malý Kriváň a zpět). Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

7. až 14. 7. 2012 - Dětský tábor na Košárkách v CHKO Beskydy
Ve spolupráci s ČSOP Javorníček Valašské Meziříží se tábora zúčastnilo z našeho oddílu SMOP Orlovci celkem 7 dětí. (M. Šubert, K. Šubertová, M.Topič, B. Brázdilová, J. Fránek, M. Fránek a D. Bednařík). S provozem na tábořišti a vařením po celý týden vypomáhala A. Šálková a také první dva dny otcové našich dětí a skvělí kamarádi - P. Šubert a M.Topič.

 Červen 2012

27. 6. 2012 - Botanická exkurze v okolí Zdounek
Terénní botanická exkurze na zajímavé lokality v okolí Zdounek s bohatým výskytem orchidejí. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

14. 6. 2012 - Ekozahrada
Představili jsme budování naší ekozahrady a také poradili jak na ni. Praktický seminář pro každého, kdo chce mít přírodu nejen za humny. Akce se konala na Školní zahradě ZŠ v Hulíně. Lektor: Pavel Šálek.

1. 6. 2012 - Dětský den s Klubíčkem
Akce se konala v areálu Letního koupaliště v Hulíně od 16 hodiny, naši členové se na ní také oganizačně podíleli.

Na mokřadu Bašnov

Na mokřadu Bašnov

 Květen 2012

13. 5. 2011 - Exkurze za vzácnou květenou Bílých Karpat
Navštívili jsme několik zvláště chráněných území v Bílých Karpatech - PP Hrnčárky, PP Za lesem, PP Záhumenice a PR Drahy. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

PR Kršle

PR Kršle

5. 5.2012 - Vítání ptačího zpěvu v Přírodním parku Záhlinické rybníky
V sobotu 5. května se konala již tradiční akce Vítání ptačího zpěvu. Prošli jsme se okolo Záhlinických rybníků a nahlédli do tajů kroužkování ptáků. Exkurzi vedl Pavel Šálek.

Lužní les Zámeček

Lužní les Zámeček

 Duben 2012

18. 4. 2012 - Botanická exkurze do Břestského lesa
Terénní botanická exkurze do lužního lesa u obce Břest a Skaštice s výrazným jarním aspektem. Vedoucí akce: Ing. Zdeněk Podešva.

Lužní les Zámeček

Lužní les Zámeček

 Březen 2012

24. 3. 2012 - Listonozi a žábronožky, tajemní živočichové periodických tůní
Odborná terénní exkurze do lesa Zámeček a na Filenu za listonohy a žábronožkami našich lužních lesů. Provázel David Slanina.

15. 3. 2012 - Chráněná území na Zlínsku
Odborná přednáška pro veřejnost o vybraných chráněných územích Zlínského kraje. Mísko konání: SEV - klubovna Školní zahrady ZŠ v Hulíně, lektor: ing. Zdeněk Podešva.

 Únor 2012

29. 2. 2012 Příroda okolo nás
Odborná přednáška pro mladé rybáře z Kvasic a Tlumačova. Akce navazpvala na besedu v roce 2011 s těmito mladými rybáři. SEV - klubovna Školní zahrady ZŠ v Hulíně, lektor Pavel Šálek.

28. 2. 2012 - Ptáci a ptačí budky nejen v zahradách
Odborná přednáška pro veřejnost. Vše o budkách, jejich výrobě, umístění a jejich obyvatelích. SEV - klubovna Školní zahrady ZŠ v Hulíně, lektor Pavel Šálek.

18. 2. 2012 - Výprava za bobrem evropským
Odborná terénní exkurze okolo řeky Moravy a Kvasické pískovny s výkladem o zajímavém životě bobrů. Provázel Bc. Martin Vymazal.

16. 2. 2012 - Chráněná území na Kroměřížsku
Odborná přednáška pro veřejnost o vybraných chráněných územích Zlínského kraje. SEV - klubovna Školní zahrady ZŠ v Hulíně, Lektor: ing. Zdeněk Podešva.

 Leden 2012

26. 1. 2012 - Malé nahlédnutí do národních parků Norska
aneb cesta za polárním pižmoněm - národní parky Femundsmarka, Dovrefjell–Sunndalsfjella a Hardangervidda.

Cestopisná přednáška s fotografiemi o národních parcích Norska a severské přírodě v kavárně Caffe`Castello ve Ztracené ulici v Kroměříži. Lektoři: Vl. Tupý a P. Šálek.

21. 1. 2012 - Tradiční výroba šperků a ozdob technikou tiffany vitráží
Rukodělný kurz se konal v SEV - klubovně Školní zahrady ZŠ v Hulíně, Lektor kurzu: paní Věra Bradová.

14. 1. 2012 - Zimní sčítání vodních ptáků
Terénní exkurze zaměřená na mapování výskytu přezimujících vodních ptáků.
Naši ornitologové s dalšími účastníky sčítali ptáky na Kvasické pískovně, Záhlinických rybnících a dalších okolních vodách. Provázel vedoucí akce Bc. Martin Vymazal.

Již uskutečněné akce mezinárodního environmentálního projektu Příroda nezná hranic v letech 2011 a 2013 naleznete v následujících přehledech:

Přehled již uskutečněných akcí ZO ČSOP Via Hulín v roce 2011
Přehled již uskutečněných akcí ZO ČSOP Via Hulín v roce 2013  


 

Vyhledáváme a monitorujeme území s výskytem zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů a v těsné spolupráci s orgány ochrany přírody provádíme botanická a zoologická mapování a to nejen v katastru obce Hulín, ale i v okresním a krajském měřítku. Navrhujeme také nástin vhodného plánu péče v těchto územích…

 

Kalendář akcí
Plán exkurzí do přírody nejen v okolí Hulína, které pořádá ZO ČSOP Via Hulín naleznete v rubrice Kalendář akcí…  

 

 

 

 

Home  l  O naší organizaci  l  Co děláme l  Fotogalerie l  KontaktyChráněná území Zlínského kraje

Copyright © 2007-  ZO ČSOP 60/14 VIA Hulín o.s. Aktualizováno: 10.01.2015